Elektrownia biogazowa

Planowana przez Naszą Spółkę elektrownia do napędzania bloku energetycznego wykorzystywać będzie metan, który jest głównym składnikiem, powstałego w procesie fermentacji metanowej, biogazu.

Technologia i środowisko

Koncepcja technologiczna tej inwestycji opiera się na znanej i stosowanej już szeroko w Europie (Niemcy, Austria, Holandia) technologii NaWaRo, co znaczy „źródła odnawialne”.

Regulacje prawne

Zakres prawny działalności związanej z wytwarzaniem energii elektrycznej reguluje Ustawa Prawo Energetyczne. Zgodnie z art.32 ust.1 pkt 1 ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r.

PIASKI - zdjęcia z realizacji

SKŁADOWISKO SUROWCA

Składowisko surowca - sieczki kukurydzianej
Składowisko surowca – w trakcie realizacji – rozścielanie podbudowy z kruszywa
Zjazd z drogi gminnej, z lewej fragment składowiska surowca

ZBIORNIK 1 wraz ze zb. podziemnymi

Zbiornik fermentacyjny nr 1 – prace ziemne, ze względu na trudne warunki gruntowe zbiornik został posadowiony na ruszcie fundamentowym wykonanym na 9 różnych poziomach, tu w trakcie przygotowywania podkładów z chudego betonu oraz formowanie pasm połączone z miejscową wymianą gruntu
Prace zbrojarskie i szalunkowe ław fundamentowych rusztu pod zbiornikiem fermentacyjnym nr 1
Prace zbrojarskie i szalunkowe ścian fundamentowych rusztu pod zbiornikiem fermentacyjnym nr 1

Fotografia przedstawia kolejny etap prac związanych z wykonaniem rusztu fundamentowego pod zbiornikiem fermentacyjnym nr 1, prace zasypowe pól utworzonych przez konstrukcję rusztu. Po prawej stronie widoczne są dwa zbiorniki podziemne, zbiornik 1B jest przygotowany do deskowania ścian. W oddali wyłania się kształt budowli hydrotechnicznej, tzw. „Laguny”, który to obiekt posłuży do gromadzenia cieczy pofermentacyjnej jako produktu końcowego produkcji biogazu.
Fotografia przedstawia prace zbrojarskie płyty fundamentowej zbiornika fermentacyjnego nr 1, po prawej stronie widoczny jest ukończony zbiornik podziemny nr 1B, zbiornik podziemny nr 1A przed wykonaniem płyty stropowej.

ZBIORNIK NR 2

Prace zbrojarskie i szalunkowe płyty fundamentowej zbiornika fermentacyjnego nr 2

Prace zbrojarskie i szalunkowe ścian (takt 1 i 2) zbiornika fermentacyjnego nr 2
Prace zbrojarskie i szalunkowe ścian (takt 3 i 4) zbiornika fermentacyjnego nr 2
Prace zbrojarskie i szalunkowe ścian (takt 5 i 6) zbiornika fermentacyjnego nr 2
Fotografia przedstawia zakończone prace na zbiorniku fermentacyjnym nr 2 w zakresie kompletności wykonania jego konstrukcji

ZBIORNIK NR 3

Prace zbrojarskie i szalunkowe płyty fundamentowej zbiornika fermentacyjnego nr 3

Prace przygotowawcze deskowań systemowych ścian dla zbiornika fermentacyjnego nr 3

Prace zbrojarskie i szalunkowe ściany (takt 1) zbiornika fermentacyjnego nr 3

Prace zbrojarskie i szalunkowe ścian (takt 3) zbiornika fermentacyjnego nr 3

Aktualności

7 października 2011 r.
 Uroczyste uruchomienie procesu technologicznego produkcji biogazu Biogazowni rolniczej w Siedliszczkach gm.Piaski.

Mamy przyjemność poinformować, że w dniu dzisiejszym tj. 7 października 2011 roku o godz. 9:00 proces został uruchomiony w obecności najważniejszych władz samorządowych oraz przedstawicieli lokalnych kontrahentów. 

W dowód uznania członkowie Zarządu WIKANA Bioenergia Sp. z o.o. zostali uhonorowani przez marszałka województwa - Krzysztofa Hetmana i wicemarszałka Sławomira Sosnowskiego Medalem Województwa Lubelskiego

 Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w GALERII.

 

Czytaj całość

wrzesień-październik 2010
W związku z dużym zainteresowaniem realizowanym w Piaskach projektem, stworzyliśmy na naszej stronie Galerię, w której prezentujemy najświeższe zdjęcia z budowy bioelektrowni.

Czytaj całość

23 maja 2011 r.
W dniach 11-13 maja 2011 w Madrycie  odbyła się 14 edycja Międzynarodowych Targów Energii i Ochrony Środowiska GENERA. Targi GENERA są liderem pośród imprez targowych związanych z branżą energetyczną i ochrony środowiska.

Targi skierowane są do grupy profesjonalistów związanych z ogólnie pojętą branżą energii różnego typu: energia geotermalna, energia słoneczna, energia wodna, biopaliwa, biomasa i odpady, gaz i inne.

Targi GENERA zorganizowane zostały pod patronatem Instytutu Zróżnicowania Źródeł i Oszczędności Energii IDAE, przy współpracy z najważniejszymi hiszpańskimi organizacjami i instytucjami z branży energetycznej, takimi jak: Stowarzyszenie Producentów Energii Odnawialnych APPA, Stowarzyszenie Przedsiębiorców z Sektora Energii Wiatru AEE, Narodowa Komisja Energii, itp.

W tym roku firma  Wikana Bioenergia Sp. z o.o. reprezentowana przez Arkadiusza Wojciechowskiego i Magdalenę Kamińską po raz pierwszy wzięła udział w tym prestiżowym wydarzeniu. Nasi przedstawiciele podczas indywidualnych spotkań z firmami hiszpańskimi, włoskimi oraz portugalskimi mieli możliwość omówienia  zasad i zakreślenia obszarów potencjalnej współpracy zainteresowanych stron. 

 

Poniżej dokumentacja fotograficzna  z wyjazdu:

 

Image
Hala Targów
Image
Reprezentacja Wikana Bioenergia
Image
Jedno ze stoisk

 

Czytaj całość

wrzesień-październik 2010
Przyjmowanie biomasy
Przyjmowanie sieczki kukurydzianej na plac składowy biogazowni w Piaskach.

Czytaj całość

Copyright © 2010 Bioenergia Polska
Wszelkie prawa zastrzezone / All rights reserved